@Twitter @Facebook Branding Marketing E-shopy Design Krea

Ako ušetríte na prevádzke webových stránok

Z dlhodobej perspektívy môže byť prevádzka webových stránok nemalou investíciou. Zlá voľba riešenia alebo poskytovateľa však môžu vyústiť do ďalších nečakaných výdavkov. Ak by sme mohli vybrať len tri rady, ako minimalizovať čas a náklady spojené s prevádzkou webových stránok, budú to určite tieto:

Premyslite si, aký obsah ponúknete

Obsah je kľúčom k úspešnému webu. Kvalitný obsah zvyšuje nielen jeho dôveryhodnosť a odbornosť, ale je tiež silným nástrojom optimalizácie pre vyhľadávače (SEO). Ešte pred vytvorením, prípadne redesignom vašich stránok si preto dobre premyslite, aký obsah by ste mohli (a mali) ponúknuť vašim návštevníkom. Zvážte možnosť pridávania prípadových štúdií, odborných článkov, prezentácií alebo aktualít. Ak sa vaše požiadavky na rozširovanie obsahu stránok zohľadnia už pri ich navrhovaní, ušetríte desiatky až stovky euro, ktoré by vás úpravy a rozširovanie už hotového webu mohli stáť.

Využívajte redakčný systém (CMS)

Ak nemáte praktické skúsenosti s tvorbou webových stránok, zaraďovanie nového obsahu (napríklad článkov) budete musieť prenechať na internetovú agentúru. Aj keď pridanie jedného článku môže trvať len pár minút, pri desiatkách článkov už budete počítať v hodinách. Aby ste nemuseli tento čas preplácať, je vhodné zvážiť použitie redakčného systému (CMS) - nástroja, ktorý vám umožní aktualizovať obsah stránok vo vašej vlastnej réžii (aj bez skúseností a zručností). Už pri 100 článkoch sa vám môže vrátiť investícia do jednoduchého redakčného systému, nehovoriac o ďalších možnostiach, ktoré vám použitie CMS ponúkne (napríklad automatická úprava veľkosti fotografií, pridanie článku do vybraných kategórií, pridanie tagov, sprístupnenie článku registrovaným užívateľom atď.).

Nešetrite na web hostingu

Aj keď tento bod uvádzame ako posledný, považujeme ho určite za najdôležitejší. Pri výbere web hostingu nedovoľte kompromisy - voľte spoľahlivosť pred cenou. Aj krátky výpadok web hostingu môže viesť k strate objednávok či dôležitých zákazníkov, zabezpečenie neprerušovanej prevádzky (kvalitne navrhnutou infraštruktúrou, zdrojmi záložného napájania a neustálym monitorovaním siete) by malo byť vašou prvou podmiekou pri výbere web hostingu. V dobe informácií snáď nie je nič horšie, ako o ne prísť. Pri nepretržitej prevádzke web hostingu je preto prípadná porucha komponentov len otázkou času. Čím neskôr k nej dôjde, tým väčšie škody môže napáchať. Okrem samotného webu môžete prísť predovšetkým o aktualizácie, články, údaje o užívateľoch, emaily a ďalšie hodnotné dáta. Pri výbere poskytovateľa web hostingu požadujte pravidelné denné zálohovanie, v prípade poruchy tak budú vaše straty minimálne. Web hosting na ktorý sa môžete spoľahnúť Vám ušetrí čas, peniaze i starosti. Buďte preto obozretní, vyberajte si z veľkých a zabehnutých poskytovateľov a nenechajte sa zľákať výhodnými ponukami - pár ušetrených euro by vás totiž mohlo vyjsť poriadne draho.


Názov a logo Krea je registrovaná ochranná známka spoločnosti KREA SK s.r.o.
Copyright © 2014 KREA SK s.r.o.. Všetky práva vyhradené.
Obchodné podmienky | Mapa stránok | Klientská zóna